TJ Plevník-Drienové - OTJ MORAVANY 1:1 (0:0)

23. 8. 2009

4.kolo   23.8.09   "dorast"

Moravanci cestovali na ihrisko súpera odhodlaný bodovať, čo nakoniec splnili, keď sa im podarilo uhrať remízu 1:1 aj keď nechýbalo veľa a domov si mohli opäť prinies 3 body, keďže vyrovnávajúci gól padol až v samom závere. Vzhľadom na priebeh zápasu je však remíza asi spravodlivý výsledok pre obe mužstva.

Komentár z klubovej stránky TJ Plevník - Drienové:

TJ Plevník-Drienové - OTJ Moravany 1:1

V druhom domácom zápase sme nastúpili proti jednému z najväčších ašpirantov na postup do III. ligy. Mužstvo z Moravian nad Váhom bolo na čele tabuľky s plným bodovým ziskom a skóre 15:3. Do zápasu sme nastúpili s rešpektom a strachom z výkonu niektorých hráčov, pretože tí si minulú noc akosi neuvedomili, že predzápasová večierka nie je o 3.30 hod. ráno a netreba mať 3 promile alkoholu v krvi. Začiatok zápasu bol v úvodných minútach opatrný, ale postupne sa do tlaku dostávali domáci hráči. Obe mužstvá predvádzali kombinačný futbal, čo sa muselo divákom páčiť aj z toho dôvodu, že domáci tím sa dostával do dobrých šancí, ale opäť tomu niečo chýbalo - gól. Za domácich svoje šance nepremenil Buday, v 31. minúte trestuhodne prestrelil Čičút a v 38. minúte zaváhal aj Kunovský. S ostatnými strelami Budaya, Čičúta, Tomaníka a Gombára si hosťujúci brankár ľahko poradil. Jeho náprotivok v domácej bráne Sobčák v 1. polčase nemal takmer žiadnu prácu a zasahovať musel len sporadicky pri nakopnutých loptách. Do druhého polčasu hostia nastúpili ako vymenení. Domáci hráči nevedeli podržať loptu, prehrávali osobné súboje a dostali sa pod veľký tlak hostí, ktorý vyvrcholil v 58. minúte gólom. Jeho autorom bol hosťujúci Vojtala, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži a dotlačil loptu do siete. Až inkasovaný gól prebral domácich, ktorí sa ihneď nadýchli k náporu a prepli na vyšší stupeň. Od 65. minúty to bol futbal na jednu bránu, hostia umne odkopovali na jediného útočníka, ktorý napriek tomu, že bol osamotený, dokázal robiť problémy našej obrane. Po inkasovanom góle sme preskupili svoje rady, čím sa tlak na súpera ešte zvýšil, ale so šancami Budaya, Čičúta a Kremeňa si brankár hostí poradil. Najväčšie šance mal Tomaník po štandardných situáciách. Jeho prvá hlavička tesne minula bránu a tú druhú už všetci videli v sieti, ale brankár Lazový ju čarovne vytlačil na roh. Vyrovnania sa domáci dočkali v 82. minúte, keď Budayova ľahká strela prešla za chrbát dovtedy fantasticky chytajúceho brankára hostí - 1:1. V posledných minútach už gól nepadol a tak sa nám nepodarilo zvíťaziť ani v druhom domácom stretnutí.