OTJ MORAVANY - MFK Nová Dubnica 2:5 (2:2)

12. 3. 2011
Dorast prehral doma s N. Dubnicou 2:5

Moravany nad Váhom - V prvom jarnom kole na seba narazili susedia z dolnej časti tabuľky. Domáci mali čo hosťom vracať, veď na jeseň prehrali v Novej Dubnici vysoko 1:6. V slnečnom ale veternom počasí  začali lepšie Moravanci, častejšie sa hralo na polovici hostí. V 6.min sa mohli domáci ujať vedenia, ale dravý Vojtelov prienik po pravom krídle sa gólom neskončil. V 15.min na opačnej strane pohrozili hostia, ale pri delovke z pravého uhla bol domáci brankár Lazový pozorný a z následného rohu zachraňoval v poslednej chvíli nebezpečnú situáciu pred bránkovou čiarou Orviský. V 19.min sa ujali domáci vedenia po nádhernej Miklovičovej strele z 20m, ktorá vymietla pavučinu v ľavom hornom rohu brány hostí. Moravanci sa snažili aj ďalej o útočný futbal, ale množstvo nepresností pri rozohrávke ich stálo veľké množstvo síl. Naopak hostia zrýchlili hru, čo robilo domácej defenzíve veľké problémy a čoraz častejšie sa dostávali do dobrých gólových príležitostí. V 24.min po "vyšachovaní" obrany strelou do prázdnej brány hostia vyrovnali a v 38.min sa dostali do vedenia. K zvýšeniu náskoku ich brzdila nepresnosť v zakončení, resp. brankár domácich Lazový, ktorý sa blysol niekoľkými dobrými zákrokmi. Tesne pred prestávkou v 45.min vyrovnal skóre na 2:2 Vojtela. Tento gól do šatne domácim pomohol, čo sa prejavilo v úvodných minútach druhého polčasu. Veľkú príležitosti zahodil v 50.min Miklovič po individuálnej akcii a vzápätí sa potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš", keď po Vojtelovej šanci dali hostia z protiútoku gól a dostali sa tak opäť do vedenia. Moravanci už nepriaznivý vývoj zápasu nedokázali zvrátiť. Boli to Novodubničania, ktorí v záverečnej desaťminútovke dvomi gólmi poistili svoje víťazstvo a úplne zaslúžene si odviezli z Moravian všetky body.

OTJ Moravany n/V: Lazový - Madro, Orviský, Bíro, Kacovský - Moravčík, Miklovič, Valach - Stredák, Galbička, Vojtela (Tanáč, Komár)