OTJ MORAVANY - MTK Leoploldov 5:1 (1:0)

23. 10. 2010
Dorast vyhral s Leopoldovom 5:1

Moravany nad Váhom - V chladnom počasí sa hral od úvodného hvizdu rýchly futbal na oboch stranách. V 1.min pekne vysunul domáci Vojtela Komára, ten sa pokúsil strelou z uhla prekvapiť v bráne hostí Jurana, ale lopta len tesne minula ľavý horný roh jeho brány. V 5.min na opačnej strane nebezpečne vystrelil Zachar. V 17.min unikol po ľavom krídle domáci Vojtela, jeho strelu brankár hostí vykryl. V 24.min si dal Krajinčák po Vojtelovej akcii takmer vlastný gól, ale lopta našťastie pre hostí neprešla za bránkovú čiaru. To už získavali prevahu na svoje kopačky Moravany, čoraz častejšie sa po krídelných akciách dostávali k zakončeniu. V 34.min nezúžitkoval kvalitný Stredákov center z pravej strany na zadnú žrď Galbička. V tej istej minúte zachraňovala v poslednej chvíli obrana Leopoldova pred Bírom, ktorý sa po dravom prieniku stredom ihriska do šesťnástky hostí dostával už do zakončenia. V 42.min prudký Orviského center smeroval na Tanáčova, ale ten z päťky hlavou minul Juranovu bránu. Gólu sa dočkali domáci až v 43.min, keď po faule v pokutovom území na Galbičku premenil penaltu Orviský. V 45.min prehodil z 20m hosťujúceho brankára Miklovič, ale lopta minula leopoldovskú bránu. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim. V 50.min Orviský po Vojtelovom centri zvýšil hlavou na 2:0 a v 55.min premenil pokutový kop opäť kapitán domácich Orviský: 3:0. V 72.min znížil na 3:1 po faule v rohu šesťnástky na Kollára Halják. V druhom polčase sa tempo hry mierne zvoľnilo. Moravany mali v poli prevahu, no Leopoldovčania hrozili nebezpečnými protiútokmi. V 85.min spálil tutovku domáci Moravčík, keď zblízka prestrelil bránu hostí. V 87.min založil akciu Madro, Galbička prihral pred bránou hostí Miklovičovi a ten pohodlne zvýšil na 4:1. V 90.min sa po Nitkovej prihrávke individuálne presadil Vojtela a upravil stav stretnutia na konečných 5:1.

OTJ Moravany n/V: Lazový - Madro, Tanáč, Bíro, Komár (78. Moravčík) - Stredák, Miklovič, Valach, Vojtela - Orviský (87. Orviský), Galbička

MTK Leopoldov: Juran - Daniel, Halják, Trokan, Zachar, Krajinčák, Bobek, Ižold (54. Suchánek), Kollár, Pobjecký, Žemla

Góly: 43., 50., 62. Orviský (1. a 3. z 11m), 87. Miklovič, 90. Vojtela - 72. Halják, rozhodoval: Kravárik