Dorast prehral v Beluši 4:1

Zo začiatku zápasu sa naši dorastenci dostali pod tlak, Moravany ale mierili najskôr hlavičkou z rohu mimo, strelu k žrdi vytlačil Galbavý. Na druhej strane potom Bajza strieľal mimo, v 14. minúte zatočil Kujaník s Novotného priťuknutím priamy kop pod brvno, na ktorý brankár nezareagoval a ujali sme sa vedenia. Dvaja naši hráči boli obranou v šestnástke vyblokovaní, Hlaváč po Kucharíkovej akcii na jeden dotyk brankára neprekonal. Kucharík následne dostal pas pred bránu, strela bola vytlačená na roh, z neho Bajza hlavičkou pomedzi nohy brankára zvýšil vedenie. M. Moško neskôr prekonal brankára, no do siete lopta neprešla, Kujaník strieľal z diaľky nad. V 31. minúte vysunul do šestnástky Kotris Novotného, ten zasekol a ľavačkou k žrdi skóroval. Bajza prestrelil bránu, v 41. minúte ale po faule na Hruba kapitán P. Moško premenil pokutový kop.

Po polčase sa Beluša mierne uspokojila, aspoň čo sa týka efektivity v zakončovaní. Lopta lietala bezhlavo z jednej strany na druhú. Hošták mieril vedľa, Galbavý musel zakročiť po prieniku hostí. Bajza v šanci vyslal len slabú strelu, M. Moškov pokus bol vytlačený nad, priamy kop Moravian nenašiel bránu. Bajza mieril pravačkou takisto mimo, M. Moškova tečovaná strela detto. Hošták nepremenil svoju príležitosť z blízka, až v 83. minúte prišiel trest. Čerstvý, ešte nerozchytaný Jantoš v belušskej bráne zle vybehol oproti útočníkovi a ten poslal loptu popri ňom do stredu brány. V závere ešte Bajza mieril nad a tak Beluša po skvelom prvom polčase zdolala Moravany "len" 4-1. (www.fkbelusa.sk)

Góly: 14. Kujaník Matej, 25. Bajza Milan, 31. Novotný Michal, 41. Moško Patrik (z 11m), rozhodoval: Obeda