8. 11. 2009

15.kolo  8.11.09  "muži"

Obrázok

Kríza Moravian zažehnaná

Diváci v poslednom jesennom zápase medzi Nemšovou a Moravanmi videli dva diametrálne odlišné polčasy. Slovan Nemšová -  Moravany nad Váhom 2:4 (0:2).

NEMŠOVÁ. V prvom mali navrch hostia, ktorí hýrili aktivitou a vypracovali si niekoľko gólových príležitostí. Domáci hráči sa naproti tomu nedokázali dostať do tempa, napriek tomu si aj oni vytvorili príležitosti na skórovanie. Do vedenia sa dostali hostia už v 5. minúte, keď centrovaná lopta Hambálka z pravej strany prekvapila domáceho Bobota.

O štyri minúty mohli Nemšovania vyrovnať. Bahno svoj samostatný nájazd zoči-voči Haškovi nepremenil. Hostia druhýkrát dali o sebe vedieť v 18. minúte Center z ľavej strany poslal hlavou do siete M. Otočka. V 22. minúte sa mohli radovať aj domáci hráči. Centrovanú loptu Ďuďáka sa nepodarilo Častulínovi usmerniť do Haškovej brány.

Druhý polčas sa niesol v réžii Slovanistov, ktorý sa snažili napriek nepriaznivému stavu zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Už v 49. minúte sa im podarilo znížiť stav, keď po rýchlom rozohratí autu S. Ďurišom sa k lopte dostal Bahno. Jeho pokus zblokovala obrana hostí, lopta sa ale odrazila k Ďuďákovi, ktorý s prehľadom prekonal brankára hostí.

Hostia však dokázali rýchlo kontrovať. V 55. minúte ich do dvojgólového vedenia opäť poslal Hambálek. Domácich hráčov však ani tento úder nepoložil. Znova sa pustili do dobíjania Haškovej brány. Až do konca zápasu sa hralo prakticky na polovici hostí.

V 63. min sa po peknej kombinačnej akcii domácich lopta dostala k Častulínovi, ktorého v pokutovom území fauloval Otočka. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Suchý. V 70. min sa domáci hráči radovali po tretíkrát, keď loptu do brány hostí poslal Bahno, ich radosť však stlmila zdvihnutá zástavka prvého asistenta rozhodcu.

Napriek tomu sa domáci snažili o vsietenie ďalšoeho gólu, hostia sa však bránili zo všetkých síl. V 90. minúte bol v šestnástke hostí faulovaný Suchý. Na prekvapenie všetkých sa z píšťalky hlavného rozhodcu hvizd neozval. Z následného protiútoku skóre zápasu spečatil Vido. Vzhľadom na priebeh zápasu by deľba bodov bola spravodlivá. Hostia si tak odniesli cenné viťazstvo.

Góly: 49. Ďuďák, 64. Suchý (11 m) - 5., 55.Hambálek, 18. M. Otočka, 90. Vido

ŽK: S. Ďuriš, Častulín - S. Otočka, Glos, Vido. Pred 150 divákmi rozhodoval Černek

Nemšová: Bobot, Jakúbek, Kresánek, Beňo (60. Paraska), Suchý, Ďuďák, B. Ďuriš, Marušinec, S. Ďuriš, Častulín, Bahno (87. Trška). Tréner: O. Šmelko

Moravany: Haško, Glos, S. Otočka, Piovarči, Kotula, Hambálek (56. Adamovič), Bakita (69. Benko) Šiška, Candrák, Vido, M. Otočka. Tréner: I.Kirka.

Moravanci prekvapili súpera bojovnosťou a dobrou kombinačnou hrou. V 2.min ešte Šiška nedal, no v 6.min hostia viedli, keď po Hambálkovom centri skončila lopta v sieti prekvapeného domáceho brankára. Na druhej strane zabránil vyrovnaniu Haško. Potom mal dve šance Vido, ale gólom sa skončila až strela M.Otočku zo 17.min. Po prestávke začali ofenzívnejšie domáci a v 49.min znížili. V 54.min už bolo 3:1 pre hostí, keď úspešným strelcom bol Hambálek. V 61.min hostí od pohromy Otočka, keď vykopol loptu z bránkovej čiary. O dve minúty neskôr kopali domáci po faule Glosa jedenástku - 2:3. Hostia sa potom ubránili snahe domácich o vyrovnanie a v 90.min poistili nečakané víťazstvo gólom Vidu.

Rudolf Zelenay

Výsledky 15.kola:

AFC Nové Mesto nad Váhom - TJ Spartak Myjava 0:0
rozhodoval: Šimon, 300 divákov

FK Rača - Spartak Vráble 2:0 (2:0)
Góly: 12. a 22. Marušin, ČK: 81. Martin Ďuriš (Rača), rozhodoval: Ondruš, 200 divákov

FKM Nové Zámky - FC Nitra "B" 0:0
Rozhodovala: Chudá, 400 divákov

MFK Topvar Topoľčany - ŠK Bernolákovo 1:1 (1:1)
Góly: 10. Ondrka - 12. Čambal, rozhodoval: Marhefka, 535 divákov

SFM Senec - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 3:0 (2:0)
Góly: 5. Belkovics, 10. Najman, 76. T. Horváth, rozhodoval: Páchnik, 284 divákov

NEDEĽA
DAC Dunajská Streda "B" - Slovan Bratislava juniori 0:2 (0:2)
Góly: 22. Ujčík, 41. Bagi, rozhodoval: Hádek, 100 divákov

FK Slovan Nemšová - OTJ Moravany nad Váhom 2:4 (0:2)
Góly: 49. Ďudák, 64. A. Suchý (11 m) - 5.a 55. Hambálek, 18. M. Otočka, 90. L. Vido , rozhodoval: Černek , 150 divákov

Spartak Trnava "B" - MFK Vrbové 3:0 (0:0)
Góly: 49. Klenkovič, 52. a 60. Gogolák, rozhodoval: Čižmár, 200 divákov