OTJ MORAVANY - FC Nitra B 2:3 (0:3)

27. 3. 2010
Moravany prehrali s Nitrou B 2:3

>fotogaléria<

Domáci sa v 18.kole po prvý krát v tomto roku predstavili pred domácim publikom. Po dvoch predchádzajúcich víťazstvách na súperových ihriskách chceli naplno bodovať aj proti futbalistom FC Nitra B. Ihneď po úvodnom hvizde začali s útočnou hrou po krídlach a častejšie sa dostávali pred súperovu bránu. V 3.minúte zahrávali rohový kop, po ktorom však Nitrania prešli do rýchleho protiútoku, Zelenický sa ocitol sám pred brankárom Mikulášom, ale svoju šancu nepremenil. Moravanci pokračovali v útočnej hre. V 10.minúte nebezpečne vystrelil spoza hranice 16-ky domáci Šiška, jeho prízemná strela však tesne minula Foťkovu bránu. V 12. minúte sa rýchlonohí hostia dostali po brejku do šance, tentokrát Gajdošík nezaváhal, hostia viedli 1:0. Po tomto góle sa obraz hry nezmenil. V 22. min po rýchlom protiútoku rozvlnil sieť Bališ. Domáci zostali z vývoja hry zaskočení. V 29. min Zsebi strelou pod brvno prestrelil Mikuláša a stav 0:3 neveštil pre domácich nič dobrého. Obrana Moravian nedokázala nájsť recept na rýchlych hostí, ktorí hrali na brejky. V druhom polčase sa domáci pokúsili o zvrat, keďže už nemali čo stratiť, všetky sily vrhli do útoku. Po centrovaných loptách do pokutového územia sa dostávali do šancí, ale až v 68. minúte vykresal pre nich iskierku nádeje po Gligičovej akcii po pravom krídle Dirnbach, keď ho nedokázal pokryť obranca hostí a znížil na 1:3. Domáci pritlačili súpera, pričom Nitrania naďalej vyrážali do nebezpečných protiútokov. V 81.minúte sa presadil v súboji z dvomi obrancami S.Otočka a upravil stav stretnutia na 2:3. V tejto fáze stretnutia boli hráči Moravian lepším mužstvom, hostia hrali už len na udržanie výsledku. Ani päť minút nadstaveného času však nepomohlo domácim na vyrovnanie stavu a zápas sa skončil v pomere 2:3 v ich neprospech.

Zostava OTJ:  Mikuláš - Glos, S.Otočka, Chebeň, P.Kotula - Šiška, Moravčík, Gligič, L.Kirka -  Dirnbach, M.Otočka

Zostava FC Nitra B: Foťko - Pfeifer, Gajdoš, Hunák, Svitek - Zsebi, Bratský, Zelenický, Fiala, Bališ - Gajdošík

Góly: 68. M. Dirnbach, 81. S. Otočka - 12. M. Gajdošík, 22. S. Bališ, 29. Zsebi, rozhodoval: Sliš, 350 divákov

Výsledky 18.kola:

Spartak Myjava - ŠK Bernolákovo 2:0 (1:0)
Góly: 40. B. Hesek , 71. Horeš (z 11 m), rozhodoval: Fehér, 400 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - FC Nitra "B" 2:3 (0:3)
Góly:

MFK Topvar Topoľčany - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:0
Rozhodoval: Páchnik, 295 divákov

FKM Nové Zámky - Spartak Vráble 1:1 (0:1)
Góly: 78. Feješ - 43. Gonda (z 11 m), rozhodoval: Čižmár, 500 divákov

FK Rača - FC DAC 1904 Dunajská Streda "B" 2:0 (1:0)
Góly:
21. M. Kozák, 49. Dargaj, rozhodoval: Černek, 150 divákov

ŠK SFM Senec - AFC Nové Mesto nad Váhom 1:0 (1:0)
Gól:
40. P. Brezík, rozhodoval: Gábor, 461 divákov

FK Slovan Nemšová - MFK Vrbové 0:1 (0:1)
Gól: 32. Balcír, rozhodoval: Špaček, 200 divákov

FC Spartak Trnava "B" - ŠK Slovan Bratislava juniori 3:2 (2:2)
Góly: 40. a 55. M. Guldan, 36. Hlavatovič - 2. Jánošík, 11. Marek Kuzma, rozhodoval: Šimon, 180 divákov