OTJ MORAVANY - FKM Nové Zámky 4:1 (1:0)

29. 5. 2010
Moravany porazili N.Zámky 4:1

Moravany nad Váhom - Moravany začali zápas s Novými Zámkami, so susedom z tabuľky, aktívne. V 4.min vyslal strelu z 20m na Valenského bránu Gligič, o minútu nato strieľal vedľa M.Otočka. V 15.min prenikol L.Kirka z pravej strany pred 16-ku, jeho následnú strelu vyrazil hosťujúci brankár na roh. V 18. min pohrozili na opačnej strane hostia, keď sa po Szabóvej strele dostal k zakončeniu Ešek, ale v dobrej pozícii neprekonal domáceho brankára Mikuláša. V 21.min si mohli diváci zakričať góóól, keď po Dirnbachovom centri z ľavej strany rozvlnil hlavou novozámockú sieť M.Otočka. Hráči Moravian mali v poli po celý prvý polčas prevahu. V 26.min spätne prihral P.Kotula Benkovi, ktorého strelu s námahou chytil hosťujúci brankár. V 27.min hlavičkoval M.Otočka len vedľa brány. V 36.min zahral Moravčík rohový kop priamo do brány N.Zámkov, ale obranca hostí v poslednej chvíle loptu smerujúcu do ľavého horného rohu vyhlavičkoval do bezpečia.V 40.min nezúžitkoval L.Kirka ani M.Otočka dobre zahratý Glosov priamy kop. V druhom polčase sa čakalo, že hostia sa pokúsia vyrovnať, ale opäť to boli moravanci, ktorí mali navrch. V 55.min elegantne prihral Gligič Benkovi. ktorý prihral do malého vápna nabiehajúcemu Dirnbachovi a ten v šanci nezaváhal a zvýšil vedenie domácich na 2:0. V 72.min  dobre čítal hru brankár Mikuláš, keď odkopol loptu do bezpečia pred Gašparikom. V 77.min mali hostia možnosť skorigovať stav, ale Bukovič len tesne minul bránu. V 78.min vyslal na Valenského bránu z 25m jedovatú strelu Glos, ale hosťujúci brankár jeho prízemnú strelu kryl. V 80.min po Benkovej prihrávke na 3:0 zvýšil vedenie Moravian L.Kirka. V 89.min sa podarilo Ešekovi znížiť stav na 3:1, ale moravanci o minútu nato odpovedali gólom Gligiča, ktorý umiestnenou strelou k ľavej žrdi uzavrel skóre na 4:1 pre Moravany, ktoré dnes podali kvalitný výkon a vyhrali úplne zaslúžene.

OTJ Moravany: Mikuláš - Glos Jozef, S.Otočka, Piovarči, Benko - L.Kirka, Moravčík, Gligič, P.Kotula (85.M.Kotula) - Dirnbach, M.Otočka (76. Candrák)

FKM Nové Zámky: Valenský - Zsák, Cingel, Andrášik, Gašparik, Hornáček, Ešek, Hlavačka, Košut, Szabó, Jakubjak

Góly: 20. M. Otočka, 55. Dirnnach, 80. L. Kirka, 90.+ Gligič - 89. Ešek, rozhodoval: Čižmár, 300 divákov

Moravany-N.Zámky (m)

Výsledky 28.kola:

MFK Vrbové - FK Rača 2:0 (1:0)
Góly: 28. Andrísek, 59. Dargaj (vlastný), rozhodoval: Perašín, 248 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - FKM Nové Zámky 4:1 (1:0)

TJ Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava juniori 0:0
Rozhodoval: Černek, 350 divákov

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FK DAC 1904 Dunajská Streda "B" - nehralo sa, hostia na stretnutie nepricestovali

FK Slovan Nemšová - MFK Topvar Topoľčany 2:2 (1:1)
Góly: 21. S. Ďuriš, 65. A. Suchý (z 11 m) - 37. Ďatko, 48. E. Gajdoš, rozhodoval: Sliš, 100 divákov

FC Nitra "B" - ŠK SFM Senec 1:2 (0:1)
Góly: 71. Zelenický - 35. a 60. Chorvatovič, rozhodoval: Krivošík, 50 divákov

ŠK Bernolákovo - FC Spartak Trnava "B" 3:1 (1:1)
Góly: 10. Pizúr, 57. Hall, 76. Čambal - 14. Klenkovič, rozhodoval: Fehér, 270 divákov

Spartak Vráble - AFC Nové Mesto nad Váhom 1:0 (1:0)
Gól: 2. Balocký (vlastný), rozhodoval: Páchnik, 320 divákov