FC Nitra B - OTJ MORAVANY 2:0 (0:0)

12. 3. 2011
Moravany prehrali v Nitre s juniormi 2:0

Vo veternom počasí pohrozili ako prví Nitrania a Moravanci vykopávali loptu až z bránkovej čiary. V 23.min Horúcka z polovice ihriska padáčikom takmer prekonal Stránskeho. Na druhej strane sa pri tutovke Ivančíka zaskvel Haško. Od 40.min Moravany zatlačili, ale domáceho gólmana neprekonali. Hostia dvakrát reklamovali hru rukou Nitranov v šestnástke. Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale šance mali ako prví opäť hostia. Horúcka aj Gligič však svoje šance riešili zle. Trest prišiel po brejku, keď bol po zasekávačke domáci hráč faulovaný, Paukner sa z penalty nemýlil - 1:0. Olej mohol vyrovnať, ale ani na dvakrát Stránskeho neprekonal. Poistku pre juniorov pridal po úniku Gajdošík. (Ľuboš Modzga, trnavské noviny)

FC Nitra jun.: Stránsky - Halaji, Polúch, Paukner, Sailer, Gajdošík (87. Penzeš), Zelenický, Bratský, Bakule (73. Boszorád), Ivančík, Škrováň (81. Dano)

OTJ Moravany n/V: Haško - Glos, Benko, Varga, Švestka - Puna (73. Filip), Horúcka, Bakita, Gligič (77. Mitošinka) - Gábor, L.Kirka (36.Olej)

HLASY PO ZÁPASE:

Michal Kuruc, tréner: "V prvom polčase sa hral bojovný futbal, súper hral s vetrom, čo dosť využíval a dostával sa dlhými loptami na našu polovicu. Šance sme mali aj my aj súper, ktorý dokonca nastrelil brvno, no gól v prvom polčase nepadol. Cez prestávku som chalanov povzbudil, aby sa smerom dopredu osmelili a boli nebezpečný pred ich bránou. Po našej akcii a faule na Pauknera sme kopali penaltu a ujali sa vedenia, náskok potom v hre o desiatich poistil z brejkovej situácie Gajdošík. Som rád, že záver sme zvládli po taktickej stránke, keď sme prišli o vylúčeného Sailera." (zdroj: www.fcnitra.sk)

Výsledky 16.kola:

MFK Topvar Topoľčany - ŠK Bernolákovo 2:1 (2:0)
Góly: 9. Hözl, 29. Fortuna - 48. Škrabák (z 11 m), ČK: 64. Čambal (Bernolákovo) po dvoch ŽK, rozhodoval: Marhefka, 415 divákov

FKM Nové Zámky - MFK Vrbové 0:1 (0:1)
Gól: 24. Piršel, rozhodoval: Debnár, 320 divákov

PŠC Pezinok - Slovan Bratislava juniori 1:0 (0:0)
Gól: 58. Buchel, rozhodoval: Čmiko, 400 divákov

FK Rača - AFC Nové Mesto nad Váhom 1:2 (0:1)
Góly: 53. Bajza - 12. Zvarík (vlastný), 81. Šebek, ČK: 90. Ščibrány (Rača), rozhodoval: Jurenka, 250 divákov

FC Spartak Trnava "B" - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 2:0 (1:0)
Góly: 39. Zvolenský 70. Gogolák, rozhodoval: Hajnala, 200 divákov

FC STK 1914 Šamorín - Spartak Vráble 1:1 (1:1)
Góly: 39. Špánik - 32. Garaj, rozhodoval: Krivošík, 450 divákov

FC Nitra juniori - OTJ Moravany nad Váhom 2:0 (0:0)
Góly: 68. Paukner (z pokutového kopu), 85. Gajdošík, ČK: 70. Pfeifer - 85. Bakita (obaja po 2. ŽK), rozhodoval: Sedlár, 150 divákov

FK Slovan Nemšová - TJ Spartak Myjava 1:2 (1:2)
Góly: 11. Fabuš (z pok. kopu) - 28. a 44. Sládek (prvý z pok. kopu), rozhodoval: Ihring, 600 divákov