Choď na obsah Choď na menu

FK Rača - OTJ MORAVANY 2:1 (2:1)

25. 9. 2010
Moravany prehrali v Rači 2:1

Stretnutie bolo opticky vyrovnané, góly padali len v prvom polčase. Víťazstvo domácich je zaslúžené, mali viac striel a dvakrát trafili aj konštrukciu brány. Ako prví dali o sebe vedieť hostia, Gligič v 10. minúte vystrelil z priameho kopu tesne nad. V 17. minúte sa osmelili aj domáci, brankár Haško vyrazil loptu po priamom kope na roh. Z neho dobrý center poslal do brány Dargaj - 1:0. O minútu sa pošmykol Benko, ale Kusý zoči-voči Haškovi neuspel. Gólman hostí zasahoval aj v 23. minúte proti dorážke Ščibrányho, no v 27.minúte už bol prikrátky: Kusý sa uvolnil na krídle, presne našiel Kunovského a ten hlavou rozvlnil sieť - 2:0. Moravany dostal späť do hry v 38.minúte Piovarči, ktorý rovnako hlavou usmernil Gligičov center - 2:1. Po zmene strán podržal viackrát hostí brankár Haško, šance na vyrovnanie potom spálili Olej i Gligič a v 72. minúte aj Candrák, ktorý hlavičkoval z blízka iba do zeme a odrazená lopta putovala nad. Päť minút pred koncom mohol poistiť výhru domácich Kusý, ale v samostatnom úniku ho vychytal Haško, na druhej strane mal poslednú možnosť v 89. minúte Benko, ale odrazenú loptu nedokázal vystreliť na bránu cez obranný blok Račanov.

Rudolf Zelenay

OTJ Moravany n/V: Haško - Glos, Piovarči, Benko, Vermeš - L.Kirka, Puna (59. J.Kirka), Moravčík, Gligič - Olej, Candrák (82. Mitošinka)

Góly: 16. Dargaj, 28. Kunovský - 38. S. Piovarči, ŽK: Kusý, Kunovský - Candrák, Glos, Moravčík, Jančovič, rozhodoval: Ježík, 250 divákov

Výsledky 9.kola:

TJ Spartak Myjava - AFC Nové Mesto nad Váhom 2:1 (1:0)
Góly: 15. Pavol Straka, 50. L. Bruško - 78. L. Šebek, rozhodoval: Marhefka, 750 divákov

FK Rača - OTJ Moravany nad Váhom 2:1 (2:1)
Góly: 16. Dargaj, 28. Kunovský - 38. S. Piovarči, rozhodoval: Ježík, 250 divákov

PŠC Pezinok - FK Slovan Nemšová 1:4 (0:1)
Góly: 77. Tarek - 29., 57. a 89. M. Fabuš, 90+. Ďuďák, rozhodoval: Špaček, 250 divákov

ŠK Slovan Bratislava juniori - ŠK Bernolákovo 2:1 (0:1)
Góly: 46. A. Vajda, 48. L. Pecko ml. - 43. Kordanič, ČK: 38. Brunovský (Bernolákovo) po druhej ŽK, rozhodoval: Fehér, 150 divákov