MFK Vrbové - OTJ MORAVANY 0:0

2. 4. 2011
Moravany remizovali vo Vrbovom 0:0

V peknom jarnom počasí sa hralo derby medzi MFK Vrbové a OTJ Moravany n/V. Hostia si aj napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke pred zápasom verili. "Dnes vo Vrbovom vyhráme", tipoval pred zápasom hráč Moravian Jožko Glos. Kedže Moravanci nestrelili gól ani v deviatom zápase v rade (aj keď príležitostí na skórovanie mali dosť), z víťazstva sa nakoniec netešili, ale remíza 0:0 znamená, že si z ihriska v tejto sezóne dobre hrajúceho Vrbového odvážajú veľmi cenný bod ...

V derby zápase pred peknou návštevou 555 divákov začali hostia s výkopom a už v 1.min kopali roh. Center však skončil v rukách brankára Šulla. Prvú strelu domácich poslal z diaľky vedľa bránky v 13.min Jelšic. Šancu na skórovanie mali hostia v 33.min, pred Kirkom zasiahol včas Poláček. Domáci sa postarali o vzruch v 39.min, keď priamy kop skončil v šestnástke a v trme-vrme  nakoniec skončila lopta vedľa brány. V závere prvého polčasu si loptu na päťke zasekol Piršel, poslal ju však vedľa brány. Po zmene strán boli znovu viac iniciatívnejší hostia. Už v 49.min Gligičov center z rohu vyrazil Šulla na roh. Hostia boli nebezpečnejší, ale v bráne domácich bol istý Šulla. Domáci sa prihlásili o slovo v druhom polčase až v 78.min, keď Jelšic vyskúšal brankárovú pozornosť z diaľky. Hostia mohli rozhodnúť v 81.min. V pokutovom území sa uvoľnil Gligič, no Šulla vynikajúco zasiahol proti jeho strele. (Peter Sedláček, TN)

MFK Vrbové: Šulla - Kúdela, Pláček, Gažík, Herceg, Andrísek, Krajčovič (63. Balcír), Kuťka, Strelka (88. Koyš), Jelšic, Piršel (70. Summer)-  tréner: P. Sedláček

OTJ Moravany n/V: Grežo - Glos, Piovarči, Benko, Varga - Švestka, Puna, Gligič, Horúcka - Kirka, Olej (40. Mitošinka, 68. Rossi) - tréner: A. Filip

HLASY PO ZÁPASE:

Fanúšik futbalu "BUBU": "Škoda nepremenených šancí v prvom polčase zo stany Moravan, ale aj zo strany Vrbového. Druhý polčas sa Vrbové nedostalo za polku ihriska k bráne Moravan a plejáda zahodených šancí zo strany Moravan /Gligič,L.Kirka,Švestka... /
Pevná obrana Moravan vďaka Pivovarčiho-Benka-Glos-Varga.Vlasto bolo to prím sa pozerat na súboje teba s Jelšicom /už len meno jeho-odchod do futbalového dochodku/ ."

Výsledky 19.kola:

MFK Vrbové - OTJ Moravany nad Váhom 0:0
Rozhodoval: Prešinský, 555 divákov

FK Rača - FC STK 1914 Šamorín 1:1 (0:1)
Góly: 52. Kunovský - 34. Szöllös, ČK: Kurta (Rača), rozhodoval: Ihring, 350 divákov

ŠK Slovan Bratislava juniori - FKM Nové Zámky 3:1 (1:1)
Góly: 43. a 77. Králík, 75. Vajdík - 3. M. Košút (z 11 m), rozhodoval: Marhefka, 100 divákov

PŠC Pezinok - FC Nitra juniori 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Bajan (z pok. kopu) - 16. M. Gajdošík, 70. Paukner, rozhodoval: Debnár, 400 divákov

Spartak Vráble - MFK Topvar Topoľčany 1:0 (1:0)
Gól: 2. A. Ivan, rozhodoval: Páchnik, 519 divákov

ŠK Bernolákovo - TJ Spartak Myjava 0:4 (0:4)
Góly: 8. Kosík, 9. Sládek, 27. Ulrich, 31. Juhász, rozhodoval: Korista, 245 divákov ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FK Slovan Nemšová 1:2 (1:2)
Góly: 3. Boháčik - 29. a 33. M. Fabuš, rozhodoval: Sedlár, 150 divákov

AFC Nové Mesto nad Váhom - FC Spartak Trnava "B" 0:1 (0:1)
Gól: 13. L. Kováč, rozhodoval: Čmiko, 350 divákov