OTJ MORAVANY - AFC Nové Mesto nad Váhom 2:0 (1:0)

18. 9. 2010
Moravany porazili Nové Mesto nad Váhom 2:0

Moravany nad Váhom - Stretnutie začali obe mužstvá opatrne. V prvom polčase sa hral futbal vo vlažnom tempe, prevažne medzi šesťnástkami, pričom prvú strelu na bránu vyslal hosťujúci Šebek v 29.min, ale Haško ju za svoj chrbát nepustil. V 34.min založil akciu Moravian Glos, do šance sa dostával Candrák, no obrana hostí ho v poslednej chvíle odzbrojila od lopty. V 37.min odcentroval z pravej strany L.Kirka, do lopty si nabehol Olej, ktorý hlavou prekonal Korčeka. Moravany vyhrávali 1:0. V 42.min poslal do šestnástky domácich centrovanú loptu Končitík, pred Osuským zachraňoval v poslednej chvíli L.Kirka. V 45.min sa po Benkovom zaváhaní dostal do najväčšej šance hostí v zápase Ščepko, ale ten v tutovke prestrelil bránu domácich. Od úvodných minút druhého polčasu sa pokúšali hostia o vyrovnanie, pritlačili domácich na ich polovicu. V 55.min vystrelil Drahno, Haško strelu smerujúcu do stredu brány bez väčších problémov zneškodnil. V 59.min stratili domáci hráči loptu v strede ihriska, hosťujúci M.Šebek vysunul L.Šebeka, ktorý poslal pred bránu domácich nebezpečný prízemný center, ale ten zneškodnil pohotový Haško. V 60.min vyslal na Haškovú bránu jedovku Drahno, ale domáci brankár ju vyrazil na roh. V polovici druhého dejstva sa začali čoraz viac dostávať k slovu aj domáci. Spresnili prihrávku a čoraz viac vyrážali do rýchlych protiútokov. V 67.min založil akciu Moravčík, loptu potiahol po ľavom krídle Olej, ktorý odcentroval loptu na nabiehajúceho Candráka, ale toho obrana hostí nepustila do zakončenia. V 70.min zahrával z pravej strany rohový kop Glos, lopta sa po zaváhaní Korčeka dostala na hlavu Gligiča, ktorý sa v šanci nemýlil a domáci viedli 2:0. V 81.min nenasmeroval loptu na hlavu spoluhráčov pred odkrytú bránu hostí Candrák. Po bojovnom výkone vyhrali Moravany nad Novým Mestom n/V 2:0.

OTJ Moravany n/V: Haško - Glos, Benko, Piovarči, Vermeš - L.Kirka, Moravčík, Puna, Gligič (90. Jančovič) - Candrák (85. J.Kirka), Olej (88. M.Kotula)

AFC Nové Mesto n/V: Korček - Gardian, Osuský (46. Tuschel), Šupka, Marček, Vlado, L.Šebek (77. Omasta), Ščepko (56. Rusnák), Drahno, Končitík, M.Šebek

Góly: 37. Olej, 70. Gligič, rozhodoval: M. Orlický, 182 divákov

Hlasy po zápase:

Peter Jančovič (tréner OTJ Moravany): "Väčšinu zápasu sa hralo medzi šesťnástkami. V druhom polčase sme si vypracovali viac vyložených šancí, čo sme dokázali aj zúžitkovať a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Súper bol síce herne lepší, pohyblivejší, ale na množstvo šancí, si myslím, sme vyhrali zaslúžene."

Vladimír Gligič (hráč OTJ Moravany): "Prvý polčas sme sa viac bránili, súper nás pritlačil, no my sme využili našu šancu, keď Lukáš pekne zacentroval a Tomáš to dal do sita. Druhý polčas bol vyrovnaný. Bol to celkom dobrý zápas, bojovalo sa. Nehrali sme síce kombinačne, ale sme zabojovali a vyhrali sme."

Výsledky 8.kola:

FKM Nové Zámky - FC STK 1914 Šamorín 4:4 (2:4)
Góly: 19. a 89. Jakubjak, 33. Mrázek, 52. R. Fiala - 30. a 42. A. Pinte, 8. Hindák, 16. Fulmek, rozhodoval: Mastiš, 386 divákov

MFK Topvar Topoľčany - PŠC Pezinok 2:0 (2:0)
Góly: 4. Fortuna, 9. Balážik (z pok. kopu), rozhodoval: Marhefka, 675 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - AFC Nové Mesto nad Váhom 2:0 (1:0)

TJ Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava juniori 3:0 (3:0)
Góly: 10. Černáček, 28. a 39. Sládek (druhý z pok. kopu), ČK: 39. Bagi (Slovan juniori) po druhej ŽK, rozhodoval: Ihring, 550 divákov

MFK Vrbové - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 2:0 (1:0)
Góly: 5. Jelšic, 56. Poláček, rozhodoval: Knopp, 290 divákov

FC Nitra juniori - FC Spartak Trnava "B" 1:0 (1:0)
Gól: 39. Ľ. Kolár (z pok. kopu), rozhodoval: Páchnik, 120 divákov

FK Slovan Nemšová - FK Rača 1:1 (1:0)
Góly: 45. Martin Fabuš - 70. Kurta, rozhodoval: Korista, 200 divákov

ŠK Bernolákovo - Spartak Vráble 0:2 (0:2)
Góly: 15. Turčan, 27. Sojka, rozhodoval: Kráľovič, 278 divákov