OTJ MORAVANY - PŠC Pezinok 2:1 (1:1)

1. 10. 2010
Moravany porazili Pezinok 2:1

Moravany nad Váhom - Na zápas 10.kola II.ligy západ medzi Moravanmi a Pezinkom si našlo cestu na štadión OTJ 152 divákov, čo je najnižšia návšteva roku 2010. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Prvú strelu na bránu vyslal v 4.min domáci Gligič, ale Kaňuk bol namieste. V 23.min nepremenil po tvrdej Kunzovej strele dobrú príležitosť hosťujúci Genčúr. Do vedenia sa dostali v 27.min domáci, keď si na milimetrovú Moravčíkovu prihrávku nabehol spoza obrancu Candrák, ktorý strelou povedľa vybiehajúceho Kaňuka otvoril skóre zápasu. O päť minút neskôr sa radovali hostia. V 32.min po centrovanej lopte zakončoval hlavou Ondra, brankár Haško si síce na loptu siahol, ale gólu zabrániť nedokázal. Moravanci si ešte vypracovali sľubné príležitosti na strelenie gólu, ale skóre sa už do prestávky nemenilo. V druhom polčase sa začali čoraz viac presadzovať pezinčania. Tí si vďaka svojej rýchlosti a dravosti vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale ani raz nedokázali prekonať domáceho gólmana. Haško zlikvidoval Genčúrovú strelu i nájazd Huláka. V 72. min netrafil zblízka prázdnu bránu Genčúr. Naopak v nadstavenom čase unikol po ľavej strane domáci Olej, kolmo obišiel obrancu do 16-ky, kde bol faulovaný zozadu. Nariadený pokutový kop premenil Glos a moravanci tak získali, aj keď so štastím, dôležité 3 body.

Hlasy po zápase:

Igor Kirka (prezident OTJ): "Dnes to bol vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre nás."

Jozef Glos (obranca OTJ): "Prvý polčas sa hral celkom solídny futbal z oboch strán. Nám sa polčas vydaril, až nato, že sme nedali góly. V druhom polčase sa karta obrátila, prestali sme úplne hrať, vypustili sme hru. Iniciatívu prebral Pezinok, mal 4-5 čistých šancí, ale gól nedal. Nakoniec z toho chvalabohu rezultovala penalta, ktorú sme premenili a chvalabohu tri body zostali doma."

OTJ Moravany n/V: Haško - Glos, Benko, Piovarči, Vermeš - Kirka L., Puna (46. Kirka J.), Moravčík, Gligič - Candrák (90. Mitošinka), Olej

PŠC Pezinok: Kaňuk - Kováčik, Novotný, Kunzo, Ondra (90. Hunák), Tarek, Volf (59. Ducký), Šmálik, Genčúr (75. Hejčík), Hulák, Tábora

Góly: 27. V. Candrák, 90. Glos - 32. Ondra, rozhodoval: Hajnala, 152 divákov

Výsledky 10.kola:

MFK Vrbové - ŠK Slovan Bratislava juniori 1:0 (0:0)
Gól: 46. Jelšic, ČK: 59. Klačko (Slovan), rozhodoval: Hádek, 200 divákov

TJ Spartak Myjava - FK Rača 4:0 (3:0)
Góly: 3. a 29. (z 11 m) Sládek, 24. a 74. P. Straka, ČK: 28. Polák (Rača), rozhodoval: Sedlár, 360 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - PŠC Pezinok 2:1 (1:1)

MFK Topvar Topoľčany - FC Spartak Trnava "B" 0:0
Rozhodoval: Špaček, 511 divákov

ŠK Bernolákovo - AFC Nové Mesto nad Váhom 0:1 (0:1)
Gól: 38. M. Šebek, rozhodoval: Ihring, 200 divákov

FC Nitra juniori - FKM Nové Zámky 2:1 (0:1)
Góly: 51. Zelenický, 90.+ Gajdošík - 2. Mrázek, rozhodoval: Jurenka, 150 divákov

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - Spartak Vráble 0:2 (0:0)
Góly: 55. Sepéši, 65. Hambálek, rozhodoval: Páchnik, 120 divákov

FK Slovan Nemšová - FC STK 1914 Šamorín 2:0 (1:0)
Góly: 38. Červený, 56. Trška, rozhodoval: Čmiko, 200 divákov