TJ Spartak Myjava - OTJ MORAVANY 5:0 (1:0)

19. 3. 2011
Moravany prehrali v Myjave so Spartakom 5:0

Moravany cestovali na ihrisko lídra súťaže Spartak Myjava s cieľom potrápiť favorita a pobiť sa o dobrý výsledok. Tréner Andrej Filip nemal pre jednozápasový dištanc k dispozícii Glosa a Bakitu. V prvom polčase im to aj vychádzalo a dokázali držať s domácimi krok, pričom hra sa vyznačovala mnohými nepresnosťami na oboch stranách. Prvú príležitosť mali v 3.min hostia, v 5.min musel zasa na opačnej strane zasahovať brankár Haško. V závere prvého dejstva sa po Sládekovom centre do pokutového územia a následnej hlavičke Diana ujala vedenia Myjava. Po zmene strán Moravanci inkasovali dva góly v prvých šiestich minutách, keď po Šarudiho akcii, pri ktorej sa lopta dostala po Piovarčiho dotyku za Haškov chrbát a Kosíkovom góle bolo prakticky po zápase. Stav 3:0 nedával hosťom prakticky žiadnu nádej na zvrat v zápase. Góly padali už len do siete Moravian, v 75.min zvyšoval vedenie Spartaka po presnom Dianovom centre Sládek a v samom závere zápasu upravil skóre na konečných 5:0 Ulrich, keď predtým vyrazil brankár Haško strelu Kosíka. OTJ Moravany už siedmy majstrovský zápas v rade neskórovali a kedže v tejto čiernej sérii nezískali ani bod, prepadli sa na úplné dno ligovej tabuľky. Po doplnení kádra a dobrých výsledkoch v zimnej príprave to však nie je až také tragické ako to vyzerá. Na desiate Nové Zámky strácajú len tri body a všetky mužstvá z dolnej polovice tabuľky (okrem Pezinka) privítajú na svojom štadióne. Viac ukáže najbližší zápas, v ktorom Moravany privítajú v sobotu 26.marca 2011 o 15:00 na domácej pôde ŠK Bernolákovo.

OTJ Moravany: Haško - Švestka, Benko, Piovarči, Varga - L.Kirka (52.Mitošinka), Horúcka, Puna, Gligič - Olej (67.Rossi), Gábor

HLASY PO ZÁPASE:

Igor Kirka, prezident OTJ: " Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. V prvom polčase sme boli ešte pozorní, no štyri góly v našej sieti po prestávke je príliš silná káva. Verím, že mužstvo sa z toho preberie a doma nad Bernolákovom vyhráme."

Výsledky 17.kola:

AFC Nové Mesto nad Váhom - PŠC Pezinok 2:2 (0:2)
Góly: 64. L. Šebek, 82. Gardian (z pok. kopu) - 9. Sani, 26. Buchel, ČK: 67. L. Šebek (Nové Mesto nad Váhom) po druhej ŽK, rozhodoval: Ihring, 200 divákov

TJ Spartak Myjava - OTJ Moravany nad Váhom 5:0 (1:0)
Góly: 37. M. Dian, 46. Piovarči (vlastný), 52. Kosík, 75. Sládek, 90. Ulrich, rozhodovala: Chudá, 380 divákov

Slovan Bratislava juniori - FC STK 1914 Šamorín 4:2 (3:1)
Góly: 11. Turčák, 14. Szarka, 37. Štepanovský, 90. Jackuliak - 39. Antunovič, 84. Špánik, rozhodoval: Korista, 150 divákov

FK Rača - FC Nitra juniori 1:3 (0:1)
Góly: 87. M. Süttő - 33. a 64. Mar. Gajdošík, 69. Paukner, rozhodoval: Mastič, 100 divákov

Spartak Vráble - FC Spartak Trnava "B" 2:1 (0:0)
Góly: 70. Sepeši, 75. Gonda - 90.+ Vdovjak, rozhodoval: Matúš, 420 divákov

ŠK Bernolákovo - FK Slovan Nemšová 0:3 (0:1)
Góly: 19. Trška, 85. Martin Fabuš, 88. Peter Ďuriš, rozhodoval: Debnár, 237 divákov

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FKM Nové Zámky 4:0 (0:0)
Góly: 52. a 60. Pavlík, 63. Machovič, 84. Kirinovič, rozhodoval: Čmiko, 150 divákov