Moravany prehrali v Nitre s jun. 3:0

O prvý vzruch sa v 7. minúte postaral Hnilica, ktorého priamy kop poriadne natiahol hosťujúceho gólmana Szekelyho. O dve minúty neskôr mohol Gálikov kiks potrestať Paukner, no sám pred brankárom neuspel. V 13. minúte mal trochu práce aj nitriansky brankár Kopecký, Vargov slabý pokus zo štandardky ho však príliš nepreveril. Po štvrťhodine hry neuspel v ďalšej svojej príležitosti Paukner, keď zakončoval vedľa pravej tyče. V 32. minúte sa mohli Nitrania ujať vedenia, Paukner vysunul na ľavej strane Gajdošíka a jeho krížna strela napokon preletela popred ľavú tyč, pričom neuspel ani dorážajúci Šimonek. V 36. minúte opäť predviedol Hnilica svoju kopaciu techniku a z priameho kopu nechal vyniknúť hosťujúceho brankára, ktorý jeho pekne umiestnenú strelu vyškriabal na roh. Bodku za prvým polčasom dal Držík a jeho obetavé zakončenie, ktoré opäť skončilo v rukách Szekelyho. Aj po obrátke sa viac bojovalo, a to prevažne medzi šestnástkami. V 60. minúte sa domáci predsalen ujali vedenia. Akciu odštartoval neúspešný strelecký pokus Hnilicu, po ktorom stihol dobehnúť loptu Gajdošík a vrátil ju ´do ohňa´, kde číhal Paukner a utešenou hlavičkou otvoril skóre - 1:0. Tento gól stretnutiu pomohol, hralo sa odvážnejšie a rodili sa aj príležitosti. Tá najbližšia a opäť gólová prišla v 71. minúte, kedy v ofsajde stojaci Paukner umne prenechal center z druhej vlny nabiehajúcemu Poluchovi, ktorého nik nezastavil a v súboji zoči-voči nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu - 2:0. Po desiatich minútach prišiel ďalší gól domácich, a to keď striedajúci Kemláge vonkajškom od ľavej autovej čiary pekne našiel Pauknera, ktorý prízemnou strelou bez prípravy ešte krajšie zakončil - 3:0. Tri body tak zostali juniorom. (www.fcnitra.sk)
  Góly: 60. a 80. Paukner, 71. Poluch.
Pred 80 divákmi rozhodoval Galád, ŽK: Držík - Verchola, Sečány

FC jun.: Kopecký - Halaji, Čirik, Grman, Poluch - Bakule, Hnilica (66. Bratský), Držík, Gajdošík (75. Kemláge) - Šimonek (78. Szabó), Paukner
  OTJ Moravany: Székely - Glos, Vajda, Verchola, Varga - Gálik (87. Dzurilla) - Ďuriš (68. Sečány), Zubka, Bician - Jukić, Klačman

HLASY PO ZÁPASE:

Michal Kuruc, tréner FC jun.: "Celý zápas bol ovplyvnený silným vetrom a nerovným terénom. Prvý polčas sme hrali s vetrom my, vytvorili sme si územnú prevahu aj veľa sľubných príležitostí, no napriek tomu sa stav do polčasu nezmenil. Cez prestávku sme si povedali, že v druhej polovici treba začať hrať po zemi, čo viedlo k niekoľkým šanciam, trom gólom a zaslúženému víťazstvu."

Výsledky 20.kola:

FK Slovan Nemšová - Spartak Vráble 2:0 (1:0)
Góly: 16. P. Amrich (z pok. kopu), 58. Martin Fabuš, ČK: 59. R. Kupec (Vráble) po druhej žltej karte, rozhodoval: Sedlár, 150 divákov

FK Sereď - MFK Vrbové 2:0 (2:0)
Góly: 12. Pecho, 30. Kasaj, rozhodoval: Jánoš, 312 divákov

FC Nitra juniori - OTJ Moravany nad Váhom 3:0 (0:0)
Góly: 60. a 80. Paukner, 71. Poluch, rozhodoval: R. Galád, 70 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín - FKM Nové Zámky 1:1 (0:1)
Góly: 61. Mezovský (z pok. kopu), 32. A. Bombicz, rozhodoval: A. Somoláni, 520 divákov

FK Slovan Duslo Šaľa - AFC Nové Mesto nad Váhom 0:1 (0:0)
Gól: 63. A. Končitík, rozhodoval: Čmiko, 318 divákov

OFK Dunajská Lužná - ŠK Slovan Bratislava juniori 2:0 (2:0)
Góly: 4. Jackuliak, 40. D. Tóth, ČK: 84. Hlina (Dun. Lužná), rozhodovala: Chudá, 200 divákov

MFK Topvar Topoľčany - PŠC Pezinok 1:1 (1:1)
Góly: 5. Žák - 13. Gonos, rozhodoval: Ihring, 217 divákov