Moravany podľahli Nitre jun. 0:3

Moravany n/V: V slnečnom počasí vstúpili domáci do zápasu aktívne. Snažili sa pritlačiť súpera na ich polovicu a pokúsiť sa o strelenie rýchleho úvodného gólu. Moravancom vydržala ich aktivita zhruba 7 minút. V 9.min sa dostali k slovu hostia. Po súboji Glosa s hosťujúcim Boszorádom v 16-ke domácich nariadil rozhodca pokutový kop. Zo značky bieleho bodu sa nemýlil Paukner, 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, hostia sa pokúšali o rýchle brejky. V 21.min zahrávali Moravany rohový kop, po ktorom nepokrytý hosťujúci Gajdošík prenikol po ľavom krídle a jeho prihrávku zúžitkoval Boszorád, ktorý strelou do protipohybu brankára zvýšil vedenie hostí o dva góly. V 40.min inkasovali domáci po tretíkrát, keď sa do streleckej listiny zapísal Bakule po strele pod brvno. Po prestávke síce domáci vyvíjali snahu urobiť niečo s nelichotivým skóre, no nebezpečnejší boli hostia. Tí mali na svojich kopačkách ďalšie tri-štyri gólové šance, ale na šťastie pre Moravany mali dnes vychýlenú mušku.

OTJ Moravany n/V: Grežo (Vido) - Glos, Benko, Piovarči, Kotula M. (Gábor) - Švestka, Gálik, Filip (Kompas), Varga - Dirnbach, Mitošinka

Nitra jun.: Chudý - Zelenický, Harbuľák, Grman, Poluch (73. Kinček) - Bakule (66. Jančovič), Pindeš, Sloboda (80. F. Moravčík), Paukner, Boszorád - Gajdošík

Góly: 9. M. Paukner (z 11m), 26. Boszorád, 41. Bakule, rozhodoval: Perašín, 200 divákov

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc, tréner FC Nitra jun.:"Som spokojný hlavne s prvým polčasom, kedy sa nám darila útočná hra, kombinácia a vytvorili sme si veľa gólových príležitostí. Zadarilo sa nám strelecky a dobre sme hrali aj vzadu, pevne verím, že podobný výkon si udržíme aj do ďalších zápasov."(zdroj: www.fcnitra.sk)

Výsledky 5.kola:

OTJ Moravany nad Váhom - FC Nitra juniori 0:3 (0:3)

AFK Nové Mesto nad Váhom - FK Slovan Duslo Šaľa 1:2 (0:1)
Góly: 61. P. Šupka - 2. M. Tomiš, 87. Numéric, rozhodoval: Debnár, 100 divákov

FKM Nové Zámky - FC ŠTK 1914 Šamorín 0:0
rozhodoval: Čmiko, 300 divákov

PŠC Pezinok - MFK Topvar Topoľčany 1:0 (1:0)
Gól: 35. Bajan (z pok. kopu), ČK 22. Bolech - 35. Mikuš , rozhodoval: Jánoš, 300 divákov

MFK Vrbové - FK Sereď 0:2 (0:1)
Góly: 16. T. Frťala, 68. Herák, ČK: 39. Jelšic (Vrbové) rozhodoval: Ježík, 182 divákov

ŠK Slovan Bratislava juniori - OFK Dunajská Lužná 4:0 (4:0)
Góly: 2. a 24. Kordič, 4. Čejtei, 14. Peňaška, rozhodoval: Páchnik, 150 divákov

FK Púchov - FC Spartak Trnava "B" 0:1 (0:1)
Gól: 35. Kamdem, rozhodoval: Mojsej, 350 divákov

Spartak Vráble - FK Slovan Nemšová 1:1 (0:1)
Góly: 37. A. Ivan - 18. J. Husár, rozhodoval: Vnuk, 520 divákov