Moravany porazili Šamorín 1:0

Moravany n/V - Domáci futbalisti boli po úvodných dvoch jesenných kolách bez bodu a aj preto iný výsledok ako víťazstvo si v zápase pred domácim publikom nepripúšťali. Proti Šamorínu, ktorý naopak získal v doterajších kolách plný počet bodov to nebolo jednoduché. Moravany sa znažili od úvodných minút pritlačiť súpera na jeho polovicu, no postupne sa hra vyrovnala a šance na úvodný gól zápasu mali obe mužstvá. Domáci nastrelili po peknej strele z 20m pravú žrď hosťujúcej brány, na druhej strane sa tešili z gólu hostia, ten však pre postavenie mimo hry rozhodca neuznal. Hostia si ešte do prestávky vypracovali niekoľko sľubných šancí, ale bez gólového efektu. Po prestávke mali viac z hry Moravany. Hralo sa častejšie na polovici Šamorínu. Nebezpečné strely vyslali na bránu hostí najskôr Dirnbach a potom Glos, no skóre sa nemenilo. V 52.min odišiel predčasne pod sprchy po ČK hosťujúci Fulmek. V 60.min po Gligičovom rohu a následnej trme - vrme pred bránou hostí poslal Moravany do vedenia Švestka. Hostia mohli vyrovnať už v 63.min z priameho kopu, ktorý skončil na žrdi a následnú dorážku zlikvidoval brankár domácich Grežo. V 77.min sa počet hráčov v poli vyrovnal, keď bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Gligič. V 83.min spálil najväčšiu šancu zápasu domáci Glos, ktorý prestrelil zo 6-7m prázdnu bránu. Moravanci pôsobili v závere nervóznym dojmom, hostia sa snažili o vyrovnanie, no skóre sa už nemenilo a Moravany si tak pripísali prvé body.

OTJ Moravany n/V: Grežo - Glos, Piovarči, Kompas, Varga (46.Samuel) - Kirka J. (80. Mitošinka), Švestka, Gálik, Gligič - Gábor (61. Benko), Dirnbach

Hlasy po zápase:

Vladimír Koník (tréner ŠTK Šamorín): "Pred súbojom som upozorňoval chlapcov na predpokladaný scenár duelu. V úvode stretnutia domáci do nás búšili, ich tlak sme však dokázali eliminovať. Neskoršie sme prevzali iniciatívu, domácich sme niekoľkokrát ohrozili po štandartkách. Kuba síce prekonal domáceho gólmana, rozhodca však gól neuznal. Jeho verdikt nekomentujem. Následne Kubovu hlavičku brankár zneškodnil bravúrnym zákrokom. Chlapcov som v polčasovej prestávke upozornil najmä na alibistické riešenie herných situácii, na opakujúce sa fauly”– konštatoval tréner ŠTK Vladimír Koník. Jeho slová zrejme nepadli na úrodnú pôdu, na začiatku druhého dejstva totiž dostal červenú kartu Fulmek. "V oslabení sme preskupili naše formácie, a keď už-už sa zdalo, že to zvládneme bez ujmy, po skrumáži domáci zaznamenali jediný gól stretnutia. Hoci v pokračovaní bol vylúčený aj domáci futbalista, naša snaha o vyrovnanie úspech nepriniesla. Moji zverenci síce do záverečného hvizdu bojovali, lenže na bodový zisk ich snaha nestačila. Bohužiaľ, našej hre chýba moment prekvapenia, chlapci hrajú ustráchane, na istotu." (zdroj: www.stksamorin.sk)

Výsledky 3.kola:

PŠC Pezinok - FC Spartak Trnava "B" 1:0 (1:0)
Gól: 35. Bajan, rozhodoval: Debnár, 350 divákov

AFK Nové Mesto nad Váhom - FK Púchov 1:2 (1:0)
Góly: 24. Končitík - 78. P. Drahno (vlastný), 80. F. Vavrík, rozhodoval: Kružliak, 200 divákov

MFK Vrbové - FK Slovan Nemšová 2:0 (0:0)
Góly: 55. Jelšic, 71. Sumer, rozhodoval: Čmiko, 201 divákov

FKM Nové Zámky - OFK Dunajská Lužná 0:1 (0:1)
Gól: 14. Pačaj, rozhodoval: Jánoš, 500 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:0 (0:0)
Gól: 60. L. Švestka, ČK: 77. Gligič - 52. Fulmek, rozhodoval: Ježík, 150 divákov

ŠK Slovan Bratislava juniori - FK Slovan Duslo Šaľa 3:2 (2:1)
Góly: 6. T. Obert (vlastný), 24. Augustín, 90.+ Kuzma - 27. O. Čurgali, 77. T. Obert, rozhodoval: Marhefka, 150 divákov

FK Sereď - FC Nitra juniori 1:0 (1:0)
Gól: 10. L. Herák, rozhodoval: Hracho, 605 divákov

Spartak Vráble - MFK Topvar Topoľčany 3:3 (1:0)
Góly: 40. Charizopulos, 69. Urda, 79. Sepeši - 51. a 60. Gešnábel, 81. Ondrka, rozhodoval: Páchnik, 719 divákov