V januári 2013 začali so zimnou prípravou aj dorastenci OTJ Moravany nad Váhom. Svoje prípravné zápasy odohrajú zväčša na umelej tráve v Piešťanoch.

27. januára si v mrazivom počasí (-7 st.) zmerali sily s rovesníkmi Leopoldova, účastníkom V. ligy, ktorému podľahli 1:6 po polčase 0:3. Hráči Moravian doplatili v tomto zápase na slabšie obsadzovanie súperových hráčov pred svojou bránou, čo Leopoldovčania dokonale využili.

V nedeľu 3. februára sa odohral na umelej tráve v Piešťanoch prípravný zápas PFK Piešťany U17 - OTJ Moravany n/V. Domáci zvíťazili vysoko 9:1. V prvom polčase sa však hral vyrovnaný futbal. Po úvodnom góle domácich Moravanci skóre vyrovnali a krátko nato mohli ísť aj do vedenia. Naopak po hrubých chybách v obrane sa skončil prvý polčas v ich neprospech 3:1. V druhom dejstve sa z gólov tešili už iba Piešťanci.