Moravany n/V -  V slnečnom počasí na perfektne upravenom trávniku, na ktorom si dal Peter Nerpas ozaj záležať, sa hral futbal s veľkým nasadením na oboch stranách. Úvodných dvadsať minút boli domáci lepším mužstvom, mali loptu častejšie na svojich kopačkách. V 13.minúte sa predviedol pekným zakončením domáci Vajda, ktorý zadovkou tesne minul bránu hostí. V 14.minúte nebezpečne strieľal spoza 16-ky domáci Ondrejkovič. Piešťanci si vytvorili šancu v 24.minúte po rýchlo zahratej štandardke, ale domáci hráči odvrátili loptu na rohový kop. V 45.minúte mali gól na kopačkách Piešťany po Gligičovom prízemnom centri, pričom po následnom obrannom zákroku sa hostia dožadovali penalty, ale Cifrík pokutový kop neodpískal. V 50.minúte po nekompromisnom Rusnákovom zakončení sa ujali Moravany vedenia. V 52.minúte na opačnej strane z dobrej pozície nedôrazne vystrelil Moravčík. Hostia hrali od 61.minúty v početnej nevýhode, keď sa po druhej žltej karte pod sprchy porúčal Moravčík. V 64.minúte sa menil stav na 2:0 po Švestkovom priamom kope, po ktorom sa najlepšie zorientoval domáci Rusnák a po druhý krát prekonal Hodulíka v bráne hostí. Hostia sa vrátili do zápasu v 84.minúte po Gligičovom góle, ale Moravanci si už víťazstvo a postup do 2.kola SP nenechali ujsť.

OTJ Moravany n/V: Planický - Vajda, Rusnák (71. Sládek), Zubka, Švestka, Glos, Čavojský, Kotula (68. Kotula), Miklovič, Ondrejkovič, Ďuriš (65. Kirka J.)

PFK  Piešťany: Hodulík - Vyskoč, Chebeň, Sailer, Valla, Pyrka (65. Halás), Moravčík, Galba, Gligič, Ulrich (75. Valachovič), Guemache (Rusnák)

Góly: 50. a 64. Martin Rusnák - 84. Gligič, ČK: Ján Moravčík (Piešťany) po druhej ŽK, rozhodoval: Cifrík, 450 divákov

Výsledky 1.kola SP:

FC Petržalka 1898 - FC ŠTK Šamorín 3:1 (0:1) - do druhého kola Slovnaft Cupu postúpila Petržalka
Góly: 62. Hečko, 70. Gabura, 78. Tomšík - 2. Gilewicz, ČK: 83. B. Borbély (Šamorín) po druhej ŽK, rozhodoval: Dohál, 500 divákov

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FKM Nové Zámky 8:0 (3:0) - do druhého kola Slovnaft Cupu postúpil tím Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
Góly: 2. a 74. Pinka, 14. a 49. Páleník, 27. Sekereš (z pok. kopu), 51. Garaj, 73. J. Líška, 84. Sedláček, rozhodoval: Jánoš

FK Haniska - Partizán Bardejov 1:2 (0:0), do drhého kola Slovnaft Cupu postúpil Bardejov
Góly: 75. Horňák - 56. V. Andraščík, 62. Cuprišin, rozhodoval: Anguš, 300 divákov

FK Slovan Duslo Šaľa - FK Slovan Nemšová 0:0, na strely zo značky pok. kopu 3:5, do druhého kola Slovnaft Cupu postúpila Nemšová
rozhodoval: Špaček, 200 divákov

MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0), do druhého kola Slovnaft Cupu postúpila Rimavská Sobota
Góly: 48. Migaľa, 73. Nilaš, rozhodoval: Kozák, 252 divákov

LAFC Lučenec - MFK Zemplín Michalovce 0:0, na strely zo značky pok. kopu 4:2, do druhého kola Slovnaft Cupu postúpil Lučenec
Rozhodoval: R. Weiss, 500 divákov

OFK Dunajská Lužná - MFK Dubnica nad Váhom 2:2 (2:0), na strely zo značky pok. kopu 5:4, do druhého kola Slovnaft Cupu postúpila Dunajská Lužná
Góly: 11. a 18. Jackuliak - 66. O. Augustíni, 76. Šmahajčík, rozhodoval: Krivošík, 150 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - PFK Piešťany 2:1 (0:0), do druhého kola Slovnaft Cupu postúpili Moravany

FK Bodva Moldava nad Bodvou - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1), do druhého kola Slovnaft Cupu postúpila Podbrezová
Gól: 21. Szöke, ČK: 90.+ Palencsár (Moldava nad Bodvou), rozhodoval: Kačenga, 600 divákov

FK Raven Považská Bystrica - ŠKF Sereď 0:2 (0:1) - do druhého kola Slovnaft Cupu postúpila Sereď
Góly: 11. Šnegoň, 63. T. Frťala, rozhodoval: R. Galád, 150 divákov