V 1.kole SP prehrali Moravany v Púchove 4:1

V 1.kole Slovenského pohára prehrali Moravany v Púchove 4:1 po polčase 1:1. Do druhého kola postupuje mužstvo z 1.ligy FK Púchov. Moravanci síce vyhrávali 1:0 gólom Tomáša Oleja zo 7.minúty, ale z vedenia sa dlho netešili. Už o päť minút na to vyrovnával Struška. O postupujúcom sa rozhodlo v druhom dejstve, v ktorom púchovčania po góloch Riška, Kopiša a Šupáka strhli víťazstvo na svoju stranu a po výhre 4:1 idú v pohári ďalej.

Góly: 12. Struška, 59. M. Riška, 71. Kopiš, 89. Šupák - 7. Olej, rozhodoval: Michlian, 350 divákov

Pozn.: V drese OTJ Moravany nad Váhom sa strelecky opäť presadil Tomáš Olej, aj keď tentokrát jeho presný zásah nezachránil mužstvo Moravian od prehry. "Hrával som už na rôznych postoch, najčastejšie v strede zálohy, tréner Jančovič ma ale vysunul do útoku a som rád, že som si dokázal splniť úlohu strelca," povedal Olej.

Súhrn výsledkov zápasov 1. kola 42. ročníka Slovenského pohára vo futbale 2010/2011 (hrá sa na jeden zápas):

Skupina Západ

FK Púchov (I.) - OTJ Moravany nad Váhom (II.) 4:1 (1:1) - do 2. kola postupuje Púchov

AS Trenčín (I.) - ŠK Bernolákovo (II.) 6:0 (3:0) - do 2. kola postupuje Trenčín
Góly: 31., 38. a 51. Depetris (tretí z 11 m), 45., 49. a 81. Fanendo Adi, rozhodoval: Perašin, 131 divákov

FKM Nové Zámky (II.) - TJ Spartak Myjava (II.) 0:4 (0:1) - do 2. kola postupuje Myjava
Góly: 23. Kumančík, 52. Sládek (z 11 m), 81. Oríšek, 90. Kvasnica, rozhodoval: Knopp, 150 divákov

FK Slovan Duslo Šaľa (I.) - MFK Topvar Topoľčany (II.) 4:0 (2:0) - do 2. kola postupuje Šaľa
Góly: 30. a 58. Lalák, 19. Cs. Takáč, 54. R. Straka, rozhodoval: Špaček, 138 divákov

OŠK Trenčianske Stankovce (IV.) - ŠK Blava Jaslovské Bohunice (II.) 2:3 (1:2) - do 2. kola postupujú Jaslovské Bohunice
Góly: 13. Záhumenský, 65. Královič - 7. a 29. Heteš, 54. Kirinovič, ČK: 79. Tretinár - 90.+ Boskovič, rozhodoval: Orlický, 300 divákov

Spartak Vráble (II.) - FC Petržalka 1898 (I.) 0:1 (0:0) - do 2. kola postupuje Petržalka
Gól: 71. Augustín (z 11 m), rozhodoval: Fajčík, 650 divákov

FK Slovan Nemšová (II.) - FK Rača (II.) 2:0 (0:0) - do 2. kola postupuje Nemšová
Góly: 63. Schiszler, 80. R. Častulín, rozhodoval: Korista, 200 divákov

FK Šamorín (II.) - FK Stupava (III.) 4:0 (0:0) - do 2. kola postupuje Šamorín
Góly: 50. a 55. Buchel (druhý z 11 m), 73. Fekete, 83. Marič, rozhodoval: Matúš, 300 divákov

PŠC Pezinok (II.) - AFC Nové Mesto nad Váhom (II.) 1:0 (1:0) - do 2. kola postupuje Pezinok
Gól: 24. R. Hulák, rozhodoval: Páchnik, 150 divákov

Skupina Východ

ŠK Kremnička (III.) - FK Bodva Moldava nad Bodvou (I.) 1:0 (0:0) - do 2. kola postupuje Kremnička
Gól: 51. Jobko, rozhodoval: Ježík, 100 divákov

MFK Dolný Kubín (I.) - TJ Sokol Dolná Ždaňa (II.) 7:2 (2:0) - do 2. kola postupuje Dolný Kubín
Góly: 49., 69. a 81. Siman, 8. a 17. Lejko, 71. a 86. Z. Savič - 74. Sekeráš (z pok. kopu), 90. Páleník, rozhodoval: Ihring, 400 divákov

MŠK Rimavská Sobota (I.) - ŽP Šport Podbrezová (II.) 0:1 (0:0) - do 2. kola postupuje Podbrezová
Gól: 64. Sedliak, rozhodoval: Debnár, 200 divákov

MFK Tatran Liptovský Mikuláš (I.) - Partizán Bardejov (II.) 1:1 (0:0), 4:3 na strely zo značky pokutového kopu - do 2. kola postupuje Liptovský Mikuláš
Góly: 68. M. Libič - 48. Bučko, rozhodoval: R. Weiss, 300 divákov

MFK Lokomotíva Zvolen (II.) - FK Spišská Nová Ves (II.) 1:4 (0:1) - do 2. kola postupuje Spišská Nová Ves
Góly: 63. Mezovský - 67. (z pok. kopu), 87. a 90. Guman, 5. Sedláček, ČK: 66. Bohuš (Zvolen) po 2 ŽK, rozhodoval: Glova, 400 divákov

ŠK Odeva Lipany (II.) - TJ Baník Ružiná (II.) 6:2 (2:1) - do 2. kola postupujú Lipany
Góly: 7. a 55. M. Drobňák, 25. Turok-Heteš, 48. Sekerák, 60. Hricov, 70. Hudý - 21. R. Kulik, 79. Antunovič, rozhodoval: Kakaščík, 300 divákov

HFC Humenné (II.) - LAFC Lučenec (I.) 3:0 (1:0) - do 2. kola postupuje Humenné
Góly: 11. a 87. Ľubarskij, 75. Goga, rozhodoval: Leško, 400 divákov

FK Sokol Ľubotice (IV.) - FK Poprad (II.) 0:1 (0:0) - do 2. kola postupuje Poprad
Gól: 90.+ Pitoňák, rozhodoval: Anguš, 400 divákov

MFK Zemplín Michalovce (I.) - Slavoj Trebišov (II.) 6:0 (5:0) - do 2. kola postupujú Michalovce
Góly: 13. a 61. Ruskovský, 17. a 25. Serečin, 18. Kunca, 40. Špilár, rozhodoval: Mriglot, 596 divákov