TJ Žlkovce - OTJ MORAVANY 1:11 (1:6)

26. 9. 2010
Žiaci vyhrali v Žlkovciach 11:1

Žlkovce - Pred zápasom síce veľa pršalo, ale terén bol v Žlkovciach regulérny. Úvod zápasu patril hosťom, keď nebezpečne vystrelil Žák aj Pekarovič. V 10.min prihral Žák Šárošimu, ktorý len tesne minul pravý vinkel domácej brány. Gólu sa dočkali moravanci o minútu neskôr po Pavlovičovom lobe, ktorým prehodil domáceho brankára. V 20.min prihrával Žák Pavlovičovi, ten pustil loptu Šárošimu, pre ktorého už nebolo problém skórovať a bolo 0:2. V 25.min našiel Valach prihrávkou po výške Žáka, ktorý preloboval brankára a hostia viedli 3:0. V 27.min vysunul Pavlovič "jasličkami" Janotíka, ktorý sa zoči-voči brankárovi Žlkoviec nemýlil a vzápätí sa tešil zo štvrtého gólu hostí, ktorý bol jeho prvým gólom v majstrovskom zápase. V 39.min sa tešili aj Žlkovčania, keď najprv bravúrne vyrazil strelu domácich brankár hostí Blahuta, ale v následnej trme - vrme obrana hostí faulovala, po čom nariadený pokutový kop chladnokrvne premenil kapitán domácich - 1:4. Do prestávky zaťažili konto domácich ešte Pavlovič a Zenko a stanovili tak polčasový výsledok na 1:6. Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie domáci. V 38.min dobre potiahol loptu kapitán domácich, prihral spoluhráčovi do vyloženej šance, ale ten gól nedal. V 47.min kopal po faule na Pekaroviča pokutový kop Bírešik, ktorý zvýšil vedenie hostí na 7:1. V 50.min založil akciu Polonský, lopta sa dostala k Šárošimu a ten už vedel, čo s ňou urobiť - 1:8. V 56.min prekonal po deviaty krát domáceho brankára strelou z 35m Žák. V posledných piatich minútach zápasu sa do streleckej listiny zapísal dobre hrajúci Valach. V 65.min najprv premenil pokutový kop a skóre zápasu uzavrel v 70.min po efektnom zaseknutí lopty. Výsledok 1:11 sa už do konca zápasu nezmenil aj vďaka vynikajúcemu zákroku hosťujúceho brankára Burzalu, keď zázračne vyrazil strelu domáceho hráča smerujúcu k jeho pravej žrdi.

OTJ Moravany n/V: Blahuta (36.Burzala) - Babulík, Pekarovič, Kusý, Bírešík (Toráč) - Šaroši, Valach, Pavlovič, Samko (Chmelina) - Žák, Janotík (Polonský)

Góly OTJ: 11., 32. Pavlovič, 20., 50. Šároši, 25., 56. Žák, 27. Janotík, 35. Zenko, 48. Bírešík (11m), 65., 70.  Valach (1 z 11m)